התיקון של אירופה

הפיגועים המרושעים בפאריז הם מצערים, אבל לא מפתיעים • האירופים חטאו בעבר בקולוניאליזם ואנטישמיות, וחוטאים היום ביחסם לישראל • קלקוליה של התפישה המוסרית האירופית, שמקדשת את הזכויות ומזניחה את החובות ואת הצדק • הענקת זכויות ללא חובות גורמת השחתה • יחסו המעוות של המערב לעימות הישראלי-פלשתיני הרים את קרן הטרור בעולם כולו • המוסלמים סבורים שהתרבות האירופית מנוונת מבחינה מוסרית, ולכן מותר ורצוי לפגוע בה • תמיכה בישראל היא תנאי הכרחי ליכולת של אירופה להתמודד עם הטרור

אירופה

בצער שמענו על הפיגועים המרושעים שביצעו המחבלים המוסלמים בפריז. אמנם אי אפשר לומר שהיינו מופתעים – כבר שנים אנו יודעים שזו תהיה התוצאה של המדיניות המוטעית של צרפת ורוב מדינות אירופה (כפי שאצטט ממאמר שכתבתי לפני כחמש עשרה שנים). ואף על פי כן, התגשמות החלק הראשון של התחזיות מזעזעת את הלב.

האמת חייבת להיאמר – האירופים אינם צדיקים. במשך דורות הם שלטו בכוח הזרוע בעמים רבים, וביניהם ערבים ומוסלמים, תוך שהם מנצלים את עבודתם ומשאבי הטבע של ארצותיהם כדי להרבות את עושרם וכבודם. כעת באים מהגרים מאותן ארצות ומנצלים אותם ואת ארצותיהם, תוך שהם מצדיקים את עצמם בכך שהם מחזירים לעצמם ממה שנגזל מהם בעבר.

חובה להזכיר את הסבל הנורא שעברנו, אנחנו היהודים, בארצות אירופה. אמנם פעמים רבות זכינו ליחס חיובי בארצות שונות מצד שליטים ומצד אנשים פשוטים. אבל קשה לספור את כל הפוגרומים והגירושים, מעשי השוד והאונס שעברנו באירופה, עד הנורא מכל – השואה שבה נרצחו ששה מיליון מאחינו על ידי הגרמנים הנאצים ועוזריהם משאר עמי אירופה. נכון אמנם שהתעקשנו לשמור על אמונתנו, ולא תמיד נעים לחיות עם אנשים בעלי אמונה ותרבות שונה. אבל התרומה שלנו להתפתחותה הכלכלית, המדעית והתרבותית של אירופה הייתה ללא ספק גדולה לאין ערוך מאי הנעימות שנגרמה בעטיינו לעמי אירופה שביניהם חיינו בגלות. במקום תודה קבלנו פוגרומים, גירושים ושואה.

ואף כיום, במקום להבין את המלחמה הנוראה שבה אנו שרויים מול הערבים המקיפים אותנו ורוצים לכלותינו, פשוטו כמשמעו, הם טוענים כלפינו שאנחנו פוגעים בזכויותיהם של הערבים, רוצחים בהם, ושאר עלילות שווא. אולי חשוב להם לקבל את עלילות הערבים כדי לנסות להצדיק את עצמם, שהנה לא רק הם רוצחים. גם היהודים, כשניתנת להם ההזדמנות, רוצחים בבני עם אחר ככל יכולתם. ואולי יש כאלה שבכלל אין להם צורך בהצדקה עצמית – הם שונאים את היהודים ואת ישראל ודי. ואולי עכשיו לפתע החליטו לעשות תשובה ולפעול למען זכויות אדם, ובדיוק נפלו על האנשים הלא נכונים.

בכל אופן, מעשיהם בעבר ועמדתם הרשמית בהווה, השוללת ממדינת ישראל את הזכות להגן על ביטחונה ועל נחלות אבותיה ביהודה ושומרון, מובילים למצב שאין בידם עוז וצידוק מוסרי ללחום בעמדה המוסלמית שמאיימת על שלומם וקיומם.

אל מי הדברים מכוונים

אם עמי אירופה לא יבינו את מלוא היקף ההתמודדות עם האסלאם, הטרור והפשע יגברו עד מלחמת גרילה ברחובות. זה עלול להיגמר בשקיעתם של עמי אירופה, או בהתפרצות איומה של שפיכות דמים מצד אירופים שיכלו את זעמם במוסלמים

דברים אלו מכוונים בראש ובראשונה אלינו, בני ישראל. שכן חובה עלינו להבין את הקורה מסביבנו, שנאמר (דברים לב, ז-ח): "זכור ימות עולם, בינו שנות דור ודור… בהנחל עליון גוים בהפרידו בני אדם, יצב גבולות עמים למספר בני ישראל".

לכתחילה הלימוד בא כדי להחכים את אומות העולם, וכאשר איננו זוכים שהם יבינו, אזי אותן הבעיות שבהן הם נכשלו מגיעות לפתחנו. אנשי השמאל החילוני נכשלים בהן ברצון, מתוך אמונה מוטעית כי כך ראוי ומוסרי, ואנשי השלטון נכשלים בהן מתוך תחושת חוסר אונים מול דעת הקהל העולמית.

הדברים מכוונים גם לאירופים, שכן מאז סיום מלחמת העולם השנייה רווחת בקרב אנשי המוסר באירופה העמדה שהגיע הזמן לערוך חשבון נפש עמוק על הפגיעה שפגעו האירופים בבני האדם על ידי הקולוניאליזם, הלאומנות, והדתות. ולכן יש מקום לפנות אל האירופים כדי שיכוונו ביושר את מחשבותיהם.

חשבון הנפש

שוחרי המוסר באירופה חשבו בפשטנות שככל שיבצרו את זכויות האדם, כך יהפוך העולם למוסרי ומתוקן יותר, ולא ניפגש יותר עם אפליה בין אדם לחברו על רקע מין, גזע ודת. ככל שיבצרו את זכויות היחיד באשר הוא, כך יתמעטו המלחמות בין עמים ודתות. אולם בכך שוויתרו על כל שאר ערכי המוסר, ועל החובות המוסריות הנתבעות מכל יחיד, טעו וגרמו עוולות קשות, והדבר בא לידי ביטוי במשבר החמור שעומד לפתחם.

מפני שאין זכויות בלא חובות. וכאשר נותנים לאנשים זכויות בלא חובות, מטפחים בהם את היצר הרע הטבעי שנוטה לנצל, לשקר ולהרשיע, לגנוב לאנוס ולרצוח. וכאשר תומכים בחלשים באשר הם, מעודדים אותם לתבוע זכויות שלא מגיעות להם, ומשלא יקבלום – מעודדים אותם לפגוע ולחבל כדי להשיג בכוח את מה שלא נתנו להם בטוב.

לכן יש הכרח לשלב ברצינות את הערכים של תנועות הימין השמרניות, שקשורות יותר לערכי התנ"ך, שבנוסף לערך כבוד האדם מדגישות את ערכי הצדק ותובעות מהאדם לקחת אחריות על מעשיו.

מלחמתם של ישראל היא אבן הבוחן לרשע העולמי

בהקשר זה מצאתי לנכון לחזור ולצטט דברים שכתבתי ב'רביבים' י' אדר תשס"ג, ועיקרם נכתב כמאמר ל'מקור ראשון', בשלהי אלול תשס"א, ימים ספורים לפני הפיגוע במגדלי התאומים בניו יורק.

"ככל שטעינו יותר באמונת השווא שהסכמי אוסלו יובילו לשלום ולהפחתת הפיגועים והמלחמה נגד ישראל, כך אויבינו הערבים נעשו רשעים יותר. את מיליארדי הדולרים שהמדינות השונות העניקו להם, בזבזו וגנבו בשחיתות איומה. ואת מה שלא גנבו, השקיעו בעיקר בנשק ותחמושת כדי לרצוח, לפצוע, להרוס ולהחריב. אין ארגון פשע וטרור שלא קשור אליהם ולמד מניסיונם. אין זה מקרה שגם מורו ורבו של בן לאדן הוא פלשתיני (אז עוד לא קמו כל התנועות הרצחניות שנוספו בשנים האחרונות).

"הדבר היחיד שהטרוריסטים למיניהם הבינו מתהליך אוסלו הוא שהטרור משתלם. וככל שהטרוריסט מוכן להיות יותר שקרן ויותר רשע – כך מתחשבים בו יותר, כפי שמדינות המערב מתייחסות לרשות הפלשתינית.

לאחר שראש כנופיית הטרור הגדולה בעולם בזמנו, יאסר ערפאת, זכה למעמד בינלאומי ואף הבטיחו לו מדינה, הרים הטרור הבינלאומי את ראשו. ואף מדינות שלמות כעיראק ואפגניסטן, סוריה ואיראן, לוב וסודן, מרשות לעצמן לתמוך בטרור (היום התמיכה בטרור התרחבה ומקיפה את מרבית הציבור המוסלמי בכל הארצות, כפי שמוכח בכל מקום שנותנים להם לקיים בחירות חופשיות). גם אם יכריעו בימים הקרובים את סדאם חוסיין, לא ישוב השקט לעולם. כל זמן שהרשעות הפלשתינית לא תבוא על עונשה, העולם ייחשף לסכנות הולכות וגוברות. לא תישאר מדינה בעולם שלא תאלץ להשקיע את מיטב אנשיה וכספה למאבק יומיומי בטרור. אם לא נעצור אותם היום, על כל המתקנים הציבוריים בכל מדינות העולם יצטרכו להעמיד שמירה, כדי שלא יתפוצצו שם אנשים, וכדי שלא ירעילו את המים, וכדי שלא יפזרו חיידקים מפיצי מגפות, וכדי שלא יניחו את ידם על טכנולוגיות מתקדמות שעלולות לסכן את שלום העולם כולו. המדינות יצטרכו להגדיל שוב ושוב את כוחות המשטרה, ועדיין הטרור ימשיך להלום, במדינות העשירות כמו בעניות. כל אדם שלישי יצטרך להיות שוטר, כדי להגן על הבתים והאנשים. בכל קרן רחוב ייאלצו לבדוק בתיקי האנשים ובבגדיהם, שמא הם נושאים על גופם פצצות או חומרי הרעלה שונים…

וכך במקום שמציון תצא תורה ודבר ה' מירושלים, יצא מפלשתין הטרור, ההרג והשכול. וכל זה יבוא עליהם מפני שמנהיגי המערב לא השכילו להבחין בין הצדיק לרשע בסכסוך הישראלי מול הפלשתינים".

עד כאן דברים שעיקרם נכתב, כאמור, כבר לפני 15 שנה.

הבעיה באירופה

בטעות חושבים המומחים והפרשנים למיניהם שמדובר בבעיה של טרור, ולכן הגברת האבטחה תפתור את הבעיה. יש שמוכנים להודות שהבעיה רחבה יותר ונוגעת למאבק עם האסלאם הקיצוני, שעל ידי מלחמה במייצגים הבולטים שלו יודבר הטרור.

אולם האמת שמדובר על התנגשות בין תרבויות. המומחים למיניהם נדהמים מכך שהמחבלים עסקו לפני כן בניהול בר לממכר אלכוהול וסמים, מוצרים שאסורים על פי האסלאם. אולם אם היו מבינים שמדובר בהתנגשות על רקע דתי, היו מבינים שלמרות שהצעירים המוסלמים מרבים ליהנות במועדוני אירופה מהפריצות, האלכוהול והסמים, הם מאשימים את האירופים בכך שפיתו אותם לרעה. ולכן הם מסכימים עם המטיף במסגד, שהרוע של האירופים גדול ונורא עד שהוא אפילו לוכד ברשתו את צעירי המוסלמים, ואין אפשרות להתגבר עליו אלא להשמידו, כי הוא שטני.

כך רואים המוסלמים, רובם ככולם, את אירופה כמתפוררת מבחינה מוסרית, וכל הדיבורים על זכויות האדם נתפשים בעיניהם ככניעה ליצר הרע, למתירנות, להפקרות ולעקירת ערכי המשפחה. הם אמנם נהנים מהרווחה והחופש שבארצות אירופה, אבל בתוך ליבם הם מאמינים שמדובר בתרבות של סדום ועמורה, וממילא מותר ורצוי לפגוע בה. זה נותן להם צידוק לפתוח בשכונותיהם מוקדי פשע.

אם עמי אירופה לא יבינו את מלוא היקף ההתמודדות עם האסלאם, הטרור והפשע יגברו עד מלחמת גרילה ברחובות. זה עלול להיגמר בשקיעתם של עמי אירופה, או בהתפרצות איומה של שפיכות דמים מצד אירופים שיכלו את זעמם במוסלמים.

התיקון

תחילת הפתרון בחזרה לערכי התנ"ך, כולל תמיכה במדינת ישראל שניצבת בחזית המלחמה מול האסלאם. מתוך כך יוכלו עמי אירופה להציב עמדה אידיאולוגית ערכית שמדברת בשם הצדק. אידאולוגיה שעומדת על זכותם של עמי אירופה על ארצותיהם, על זכותם לבטא את זהותם וערכיהם הדתיים במרחב הציבורי, ועל זכותם להגן על זהותם מפני מהגרים שרוצים לשנותה. אז אפשר יהיה להתחיל לחשוב על דרכי התמודדות עם האיום המוסלמי הגובר.

כפי הנראה, רק תנועות הימין מבינות את הבעיה במלא היקפה. בשבוע הבא אנסה להמשיך לדון ביחסינו לימין הקיצוני באירופה.

כתוב/כתבי תגובה